Obrusy na stół

Podstawą eleganckiego stołu jest obrus, jednak jak go dobrać, by poza walorami wizualnymi był też praktyczny? To jest właśnie największy problem, który rozwiążesz dzięki naszej pomocy i naszego asortymentu. Odpowiednio dobrane obrusy na stół powinny cechować się wysoką jakością materiału oraz starannym wykończeniem. Najważniejszą kwestią jest odpowiedni rozmiar obrusu do stołu, czy ławy. Kolejną kwestią, która właśnie wynika z wielkości jest uniknięcie sytuacji, gdy obrus dotyka i haczy się o siedziska stojących przy stole krzeseł. Niezwykle ważne jest to, by nie utrudniał nikomu swobodnego siadania i wstawania od stołu. Najodpowiedniejsza długość „zwisu” to 20 do 25 cm. Wystarczy chwila, by dokonać trafnego wyboru.

Jak wybrać odpowiedni obróz?

Trochę inaczej dobierany jest obrus do mniejszych stołów, w tym do ławy. Jeżeli blat jest w dobrym stanie i nie ma konieczności jego zakrywania w całości. Najlepszym wyborem będzie bieżnik, czyli taka przekładka wykonana zwykle z podobnego materiału, co obrus. Oczywiście jest to kwestia konkretnego produktu. Doskonale prezentuje się zarówno na stole, jak i mniejszej ławie. Kładzie się je zwykle wzdłuż dłuższego boku, pamiętając jednak o maksymalnym zwisie 25 cm. Taki prosty zabieg nadaje wnętrzu elegancji i stanowi podkreślenie charakteru każdego wnętrza.

Jeszcze ciekawiej się robi jeżeli posiadasz stół kwadratowy, na który chcesz położyć elegancki obrus. Wystarczy zmierzyć bok blatu i dodać około 40 cm (po 20 cm na każdą stronę). Przykładowo blat o wymiarach 80 x 80 cm będzie doskonale przykryty obrusem o wymiarach 120 x 120 cm. Dokładnie na tych samych zasadach należy dobierać obrus w przypadku stołu okrągłego (do zmierzonej średnicy dodaje się 40 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która jest bardzo bogata i obejmuje wszelkie kształty i wymiary jakimi mogą charakteryzować się obrusy na stół. Jeżeli mimo wszystko nie znalazłeś tego, czego potrzebujesz lub pojawiły się jakiekolwiek pytania i wątpliwości – skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Pracują tam ludzie podchodzący na poważnie do swojej pracy, dzięki czemu możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. Obrusy na stół – na każdą okazję!


Sellingo.pl