Duże

Wybór odpowiedniego obrusu do dużego stołu nie jest tak proste, jakby mogło się to wydawać. Zapewne niejednokrotnie widziałaś pięknie zdobiony obrus, który w późniejszym czasie nie znalazł zastosowania właśnie ze względu na nieodpowiedni rozmiar. Duże obrusy to często duży problem, jednak nie musi tak być.

Jak wybrać obróz?

I zasada

Rozmiar obrusu zależy od powierzchni jaką musi przykryć plus zakładki z każdej ze stron. Nie mogą być jednak na tyle duże, by dotykały siedziska wsuniętego pod stół krzesła. W przeciwnym przypadku uzyskasz bardzo nieestetyczny efekt, choć to nie jedyny powód. Jest to także kwestia funkcjonalności oraz ograniczeniem ryzyka przypadkowego ściągnięcia obrusu i tego co na nim stoi chociażby w trakcie siadania.

II zasada

Przyjmuje się, że najlepszy efekt wizualny osiąga się, gdy obrus opada z każdej ze stron na 20, maksymalnie 25 cm. Stosując tę zasadę, bez większego problemu obliczysz jakich rozmiarów powinny być duże obrusy, których potrzebujesz.

III zasada

Podczas poszukiwania odpowiedniego obrusu musisz zwrócić uwagę na takie kwestie jak gramatura i właściwości materiału z jakiego został uszyty. Sztywne tkaniny nie opadają tak lekko z blatu, przez co zakładka może być realnie krótsza nawet o 3 cm niż zakładana.

Oferta naszego sklepu internetowego obejmuje duże obrusy wielu producentów, których jakość wykonania stoi na światowym poziomie – przy zachowaniu nadzwyczaj korzystnej ceny. Warto podkreślić, że mnogość wzorów, kolorów oraz rozmiarów nie powinna Cię przerażać. Jeżeli masz wątpliwości skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, a nie odejdziesz z pustym koszykiem.


Sellingo.pl